سراسر وب

پاسخ تهدیدآمیز چین به مواضع ترامپ، روند نزولی ارزش سهام اپل را سرعت بخشید

۲۵ آبان ۱۳۹۵

پس از اینکه چین اعلام کرد در صورت اعمال سیاست های سختگیرانه ترامپ در حوزه تجارت بین دو کشور، فروش آیفون ۷ و دیگر محصولات آمریکایی را در خاک خود متوقف خواهد ساخت، ارزش سهام اپل بیش از قبل کاهش یافت.

بهتر است بدانید اپل، آمازون، فیسبوک، آلفابت و چندین کمپانی بزرگ حوزه فناوری، پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری روند نزولی را در بازار سهام تجربه کردند، زیرا سرمایه گذاران به شرکت هایی روی آوردند که از تغییرات زیرساختی ترامپ در حوزه تجارت و اقتصاد، احتمال سودآوری بیشتری دارند.

در همین راستا، ارزش سهام کمپانی کوپرتینویی در روز دوشنبه ۲٫۵ درصد کاهش یافت، که در مجموع افت ۵ درصدی را طی ۵ روز گذشته نشان می دهد.

گفتنیست روزنامه دولتی چین در سرمقاله اخیر خود، آمریکا را به «اقدامات تلافی جویانه» تهدید کرده و گفته اگر ترامپ به وعده خود مبنی بر افزایش تعرفه واردات به ۴۵ درصد جامه عمل بپوشاند، آنها نیز فروش آیفون و خودروهای آمریکایی را در خاک خود ممنوع ساخته، و تبادل دیگر کالاها را نیز متوقف خواهند ساخت.

پاسخ تهدیدآمیز چین به مواضع ترامپ، روند نزولی ارزش سهام اپل را سرعت بخشید

البته همین حالا هم اپل در کشور چین با مشکلات عدیده ای مواجه است و درآمد آنها در سه ماهه سوم سال جاری میلادی از سرزمین اژدهای سرخ نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته.

با این حال «دنیل مورگان» مدیر ارشد شرکت سرمایه گذاری سینووس که ۳۳ میلیون دلار از سهام اپل را در اختیار دارد، به سرمایه گذاران هشدار داده نسبت به اظهارات ترامپ در کمپین انتخاباتی اش تکانشی رفتار نکنند، زیرا به عقیده او یک نفر به تنهایی نمی تواند ساختار اقتصادی کشوری بزرگ همچون ایالات متحده را دگرگون سازد.

البته تنها گذر زمان می تواند مشخص کند رئیس جمهور منتخب ایالات متحده تا چه حد به وعده های انتخاباتی خود پایبند خواهد بود، و شاید واقعاً نگرانی اهالی سیلیکون ولی در مورد او بی دلیل نباشد.

The post پاسخ تهدیدآمیز چین به مواضع ترامپ، روند نزولی ارزش سهام اپل را سرعت بخشید appeared first on دیجیاتو.