سراسر وب

واکنش شجاعانه مدیرعامل BMW به تهدید ترامپ

۲۸ دی ۱۳۹۵

ماه هاست که BMW بر روی پروژه احداث یک کارخانه جدید در سن لوئیس پوتوسی واقع در مکزیک کار می کند. اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور جنجالی و تازه آمریکا BMW را تهدید به بریدن مالیات سنگین برای تولید سری ۳ ساخت مکزیک کرده است.

این کارخانه قرار است به محل تولید نسل بعدی سری ۳ مبدل شود. محصولی که قرار است از سال ۲۰۱۹ به بازار معرفی شود. اما اخیرا رئیس جمهور پر حاشیه آمریکا، دونالد ترامپ در یک مصاحبه با روزنامه آلمانی Bild از این موضوع ابراز نارضایتی کرده است.

واکنش شجاعانه مدیرعامل BMW به تهدید ترامپ

ترامپ در Automotive News به خبرنگاران گفت : BMW باید کارخانه جدید خودروسازی خود را در آمریکا بسازد، چون این کار برای این شرکت “بسیار بهتر” است.

در غیر این صورت، آمریکا مالیات خودروهای وارداتی BMW ساخت مکزیک را ۳۵% افزایش می دهد، البته تهدید ترامپ تنها منحصر به ب ام و نمی شود و رئیس جمهور آمریکا تمامی خودروسازانی که قصد استفاده از بازار این کشور را دارند به تولید در خاک آمریکا فراخوانده است.

حتی در هفته های اخیر فورد به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان آمریکا از تصمیم خود برای ساخت کارخانه ای تازه در مکزیک منصرف شد و تصمیم گرفت با احترام به نظر رئیس جمهوری کارخانه خود را در آمریکا بنا کند.

واکنش شجاعانه مدیرعامل BMW به تهدید ترامپ

اما ظاهرا، تهدید ترامپ مانع کمپانی باواریایی از ساخت کارخانه اش در مکزیک نشده و آنگونه که Peter Schwarzenbauer مدیریت اجرایی این شرکت روز گذشته در یک کنفرانس خبری در مونیخ آلمان تاکید کرده که علیرغم این تهدیدات BMW همچنان به برنامه اولیه خود ادامه خواهد داد.

انتظار می رود که قطب مکزیکی BMW به کارآمدترین مرکز تولیدی این کمپانی تبدیل شود چرا که بخش زیادی از برق آن از طریق انرژی خورشیدی تامین خواهد شد.

واکنش شجاعانه مدیرعامل BMW به تهدید ترامپ

این کارخانه مدرن همچنین دارای “خط تولید خودروسازی با مصرف حداقل آب ” و واحد های خدمات پس از فروش جانبی است.

BMW در حال حاضر، نزدیک به ۷۰۰۰۰ نفر در آمریکا را بطور مستقیم و غیر مستقیم استخدام کرده است و سخنگوی این شرکت می گوید: ” در آمریکا احساس می کنم در خانه ام هستم.

این حرف در پاسخ به نظر ترامپ در مورد روابط خودروسازی آمریکا و آلمان که آن را یک خیابان ناعادلانه یکطرفه خوانده گفته شد چرا که آمریکایی ها خودروهای آلمانی بسیاری می خرند.

واکنش شجاعانه مدیرعامل BMW به تهدید ترامپ

توئیت ترامپ که از Bild & Automotive News نقل شد:
” شرکت های خودروسازی و دیگر شرکت ها، اگر می خواهند در کشور ما به کسب و کار ادامه دهند، باید در اینجا شروع به ساخت مجدد کنند. پیروزی! “

The post واکنش شجاعانه مدیرعامل BMW به تهدید ترامپ appeared first on دیجیاتو.